Stichting leerKRACHT zoekt een Expertcoach woonachtig in Den Bosch voor 16 uur per week

voor de versterking van ons team in Zuid (met name in het gebied Brabant-Noord-Limburg).

Wat is een Expertcoach? Hoe leg jij aan je vrienden en familie uit wat je doet?

“Samen met leraren en schoolleiders werk ik aan het ontwikkelen van een cultuur van elke dag samen een beetje beter. Waar werkplezier, betrokken leerlingen en beter onderwijs centraal staan. Dat doe ik in het grootste onderwijsinitiatief van Nederland.”

Wat je doet

 • 65% – Het werken op een aantal ‘eigen’ scholen met schoolleiders en leraren aan het creëren van een cultuur van ‘elke dag samen een beetje beter’ en daarmee beter onderwijs
 • 15% – Met mede-Expertcoaches in de regio organiseren van fora, waar deelnemende scholen elkaar ontmoeten, successen vieren, ervaringen delen en problemen oplossen
 • 10% – Met mede-Expertcoaches de leerKRACHT-aanpak steeds verder optimaliseren en van elkaar leren
 • 10% – Scholen enthousiasmeren om te starten met leerKRACHT

Zo ziet een typische week er uit

Houd er rekening mee dat de 16 uur per week een gemiddelde zijn. Sommige weken zijn drukker dan andere weken. Ook zijn het niet 2 hele dagen, maar zijn de uren verspreid over de hele week. Immers; vaak bezoek je scholen na schooltijd. Hoe jij je afspraken inplant, bepaal je overigens zelf.

Een voorbeeldweek kan er als volgt uit zien:

Maandag: Om 9 uur is het tijd voor de wekelijkse call met je collega’s in de regio. Tijdens de call vertellen we over mooie resultaten op onze scholen, maar ook waar we elkaars hulp nodig hebben. De rest van de ochtend doe je andere dingen en bereid je een afspraak bij de Anne Frank School voor waar je die middag na schooltijd naar toe gaat. Daarvoor log je in op het leerKRACHT Platform. Je downloadt de facilitator notes voor de werksessie die je daar gaat doen en bekijkt het bijbehorende filmpje. Op de Anne Frank heb je afgesproken met het leerKRACHT-team: dat zijn de twee schoolleiders en twee leraren die de interne leerKRACHT-coaches van de school zijn. Zij spelen een belangrijke rol bij de start van leerKRACHT in de school. Je praat eerst over waar ze staan: wat gaat er goed en waar is nog werk aan de winkel? Zij gaan over twee weken – op de leerKRACHT-aftrap met het hele team – een leerlingenarena organiseren. Daarbij luistert het hele lerarenteam toe terwijl leerlingen hun ervaringen met het onderwijs delen. Je gaat de arena met hen voorbereiden. Met de materialen die je meebracht loop je alle stappen door, geef je antwoord op vragen en help je hen het voorbereidende werk te verdelen.

Dinsdag: In de ochtend ga je aan de slag met een collega Expertcoach om een leerKRACHT-teamforum voor te bereiden. Jullie hebben bij haar thuis afgesproken. Jullie pakken de materialen erbij die het Centrale Team van leerKRACHT al klaar heeft gezet op het platform. De vraag is nu “is dit wat de scholen in onze regio nodig hebben en wat moeten we aanpassen?” Dat is al snel duidelijk. Jullie passen de opzet aan jullie wensen aan en spreken af dat je collega de uitnodiging uitstuurt aan de scholen in jullie regio.

Woensdag: vandaag werk je aan dingen buiten Stichting leerKRACHT

Donderdag: ’s morgens heb je een online sessie met een Schoolleider op een van je scholen. Ze heeft wat vragen en wil graag even met je sparren over hoe ze omgaat met weerstand in het team. ’s Middags bezoek je de Regenboog school. Een PO school die al even werkt met leerKRACHT. Vanmiddag doe je een retro met ze om te kijken waar ze staan en bepalen jullie samen de vervolgstappen.

Vrijdag: ’s morgens ga je naar een MBO-college voor een informatiegesprek. Ze willen graag geïnformeerd worden over wat leerKRACHT voor hun school zou kunnen betekenen.  Je wilt ze graag enthousiasmeren zodat ze zich inschrijven voor een programma, maar bent ook kritisch om vast te stellen of het programma op deze school een succes kan worden.

Wie zijn wij?

 • Stichting leerKRACHT, een goededoelenstichting, wil het Nederlands onderwijs verbeteren en kansenongelijkheid écht aanpakken
 • Dat doen we door op duizenden scholen een cultuur te creëren waarbij leraren samen met hun leerlingen het onderwijs verbeteren
 • Zo samenwerken op school leidt tot beter onderwijs, betrokken leerlingen en meer werkplezier voor leraren
 • Door onze impact zijn wij in de afgelopen jaren gegroeid van niks naar meer dan 1.300 deelnemende scholen: 1 op de 9 van alle Nederlandse scholen

Dit regelen we voor je:

 • Een groep van gelijkgestemde Expertcoaches in jouw regio, waar je ervaringen mee uitwisselt, elkaar helpt en inspireert om zo nog meer impact te bereiken op school
 • Ondersteuning door het centrale team van leerKRACHT, die administratieve zaken uit je handen nemen en de kwaliteit van de Stichting bewaakt
 • Een veranderaanpak die bewezen effectief is, waar je van kunt vertrekken en die jij aanpast bij wat past op jouw scholen
 • Een enorme inzet op social media, die het enthousiasmeren van nieuwe scholen makkelijker maakt en deelnemende scholen inspireert

Ben jij dit?

 • Je hebt een passie om onderwijskwaliteit te helpen verbeteren
 • Je hebt 5 jaar of meer relevante werkervaring in onderwijs en/of lean/ agile werken
 • Je vindt het prettig methodisch te werken, maar wijkt af waar jij denkt dat dat nodig is
 • Je bent doelgericht, het gaat je om de impact op school
 • Je bent een echte zelfstarter. Je bent pro-actief en neemt initiatief. Naast zelfstandig werken, ben je onderdeel van verschillende teams binnen Stichting leerKRACHT en een kei in samenwerken. Van en met elkaar leren, is voor jou een vanzelfsprekendheid.
 • Je kan anderen uitdagen en enthousiasmeren, zodat zij met continu verbeteren aan de slag willen
 • Je hebt aantoonbare verander-, trainings- en coachervaring op verschillende niveaus en ook digitaal
 • Je houdt van afwisselend werk en vindt reizen geen probleem
 • Je bent woonachtig in de regio Zuid-Holland
 • Je bent 1 dag per week beschikbaar vanaf 1 april/mei tot 1 juli (in deze periode werken we je in) – en na de zomervakantie 2 dagen per week.

Waarom zou je met ons willen werken? Wij bieden:

 • Betekenisvol werk, waar jij merkt dat wat jij doet het verschil maakt voor duizenden leerlingen en hun scholen
 • Een klein, gepassioneerd team dat elke dag zoekt naar verbetering en elkaar helpt
 • Ruimte om zelf vorm te geven aan wat jij doet op school en steeds nieuwe dingen te leren
 • Een opdracht als ZZP’er voor 16 uur per week, die we voor een heel schooljaar afspreken. Een vergoeding die hoort bij een goede doelen stichting ( €428,40 bruto per dag).
 • Je kunt je tijd grotendeels zelf inplannen
 • Een team dat graag een afspiegeling van de samenleving is en waarbinnen verschillende perspectieven en achtergronden vertegenwoordigd zijn.

Spreekt dit profiel je aan?

Ben jij de Expertcoach die we zoeken? Heb jij een passie voor het verbeteren van ons onderwijs? Neem dan zo snel mogelijk contact op met ons en stuur je motivatiebrief en CV naar: miekebogaerts@stichting-leerkracht.nl

Reageren kan tot en met donderdag 23 maart.

De gesprekken vinden plaats op 31 maart tussen 9 en 13.30 uur. Houd er rekening mee dat je kort van tevoren hoort of je hiervoor wordt uitgenodigd.

Vragen of meer weten? Neem gerust contact op met Robert Frank Heijnen, Expertcoach Zuid, robertfrankheijnen@stichting-leerkracht.nl